top of page
3 yas.jpg

Bir çoğumuz için bir dönüm noktası olan talihsiz Covid-19 salgını baş gösterdiği dönemde, bir amatör fotoğrafçının hobisi olarak yola çıkan Bir Acemi Yolcu 3 seneyi geride bıraktı.

 

İsrail’in nispeten az bilinen yerlerini tanıttığım videolar ile başladığım seyahatim, zamanla bu ülkeden ilginç haberler ve yemeklerinden farklı lezzetlere yer verdiğim yazılarla genişledi ve bir arşiv haline gelmeye başladı. Şimdiye kadar www.biracemiyolcu.com ‘da 67 makale, Youtube’da (www.youtube/c/biracemiyolcu) 47 kısa ve uzun video, yüzlerce Facebook, Instagram ve Twitter mesajı yayınladım. 

 

Sizlere bu bilgileri hazırlarken, yaptığım araştırmalar bende yeni ufuklar açtı, bilgi dağarcığım genişledi. Sadece ekran arkasında değil, online platformlar dışında, zoom üzerinden ve fiziksel olarak birkaç vesile ile Bir Acemi Yolcu’nun tecrübelerini aktarma fırsatım oldu.

 

Korona salgının zayıflaması ve yurtdışına çıkma imkanı doğmasıyla beraber İsrail dışından yerler hakkında da bilgi ve görselleri paylaşma şansım oldu. Almanya ile başlayan İsrail dışından yazılarım, yakında okyanus ötesi bir başka ülke ile devam edecek.

 

Ayrıca İsrail’de gezdiğim yerler hakkında video ve yazılarımı, “İsrail’den Kısa Kısa” ve “İsrail’den Lezzetler” başlıklı içeriklerimi, Bir Acemi Yolcu YouTube kanalı, web sitesi, Instagram, Twitter ve Facebook platformlarında yayınlamaya devam edeceğim.

 

Bu üç yıl boyunca Bir Acemi Yolcu’ya eşlik eden, yapıcı şekilde eleştiren, ona katkıda bulunan tüm dostlara sonsuz teşekkürler. Bir Acemi Yolcu sizlerle beraber büyümeye devam edecek.

 

İyi yolculuklar…

 

Bir Acemi Yolcu

 

#biracemiyolcu #turkceisrail #israeltraveller

Bir Acemi Yolcu Hakkında

HİKAYEM

Bir Acemi Yolcu tamamen tesadüfler neticesinde ortaya çıkmış amatör bir proje. Uzun yıllardır hobi olarak ilgilendiğim fotoğrafçılık, bana video çekimi konusunda ilham verdi. Başta amacım, tatil için gitmeyi planladığım yerlerde çekim yapıp bunları paylaşmaktı. Fakat hepimizin hayatını etkileyen Covid-19 salgını bu planları ertelememe neden oldu. Uzun yolculukların yapılamadığı bu dönemde, ben de yakın çevremi filme almaya başladım.

Yaşadığım şehir olan Rişon Letsiyon’da onlarca yerde çekim yaptım ve bu yerler hakkında küçük çaplı araştırmalarda bulundum. Neticesinde ilk videomu hazırlamak için elimde malzeme birikmiş oldu.

 

Bu videoyu hazırlarken teknik olarak da yeni şeyler öğrenmeye başladım ve henüz yolun başındayım. Öğrendikçe keyif aldığım bir yolculuğa çıktım. Bu yolculukta henüz acemiyim. Sizleri yanımda görmek bana hem destek verecek hem de mutlu edecek.

 

Bu motivasyonla yeni yerler gezip, yeni şeyler öğreneceğiz. Amacım her yeni çekimde kendimi daha da geliştirip, sizlere seyir zevki daha yüksek videolar sunmak. Benimle bu mütevazi yolculuğa çıktığınız için şimdiden teşekkürler.

 

Bir Acemi Yolcu

“Önce kendi gideceğin yolu öğren, sonra öğretmeye kalk.” - Budha

 

 

BİR ACEMİ YOLCU - YOUTUBE KANALI

9 Mayıs 2020 tarihinde yayına başlayan “Bir Acemi Yolcu” YouTube kanalında, ziyaret edilen yerlerle ilgili edindiğim tüm bilgileri sizlerle bu sayfadan paylaşacağım.

İzlediğiniz ve izleyeceğeniz videolarda konusu geçen mekanların dünü bugünü, önemli noktaları, dikkat çeken özelliklerini zaman zaman da eğlenceli genel kültür bilgilerini sunmaya çalışacağım.

Yayınlanan tüm videolar tamamen amatör bir çalışmanın ürünüdür. Çekimler, montaj, seslendirme ve aklınıza gelecek her türlü teknik yapım en asgari şartlarla gerçekleşmektedir. 

"Bir Acemi Yolcu" internet sitesi, size daha doyurucu videolar sunmam için bir aracı niteliğinde; Lütfen tüm eleştiri ve taleplerinizi bu sayfa aracılığıyla bildirin. Sizden gelen her mesaj gelecekteki videoların kalitesini yukarı doğru çekecektir.

"Bir Acemi Yolcu" YouTube kanalına abone olun, yeni içerikleri ilk siz izleyin.

Keyifli seyirler...

bottom of page